Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Berounsko Holandský dům v Berouně praskal ve švech
úno
13
2018
Holandský dům v Berouně praskal ve švech
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

Společné foto Pavla Palusky s otcem, který se při odchodu s každým loučil a na svého syna byl náležitě pyšný.Neuvěřitelné množství lidí se přišlo podívat na zahájení v pořadí již třetí samostatné výstavy fotografií, kterou pořádal v berounské výstavní síni Holandský dům známý fotograf Pavel Paluska z Králova Dvora, který je také dlouhá léta našim stálým spolupracovníkem.

 

Jeho výstava sportovních fotografií začala vernisáží v úterý 29. ledna a potrvá do 12. února. Můžete ji navštívit ve všední dny od 9 do 12 hod. a od 13 do 17 hod., v sobotu od 9 do 12 hodin.

Při vernisáži Pavel zavzpomínal na své začátky, kromě jiného i na svoji úplně první fotografii, kdy vyfotil svého dědu a dodnes ji má doma schovanou. Také na to, jaký je vývoj ve fotografování za těch 39 let, kdy se tomuto koníčku věnuje. Vyprávěl, jak kdysi s napětím čekal, až vyvolá filmy a udělá fotky, co na nich vlastně bude. A jaký je to nyní posun s jeho vysněným fotoaparátem zn. Nikon.

Na zdraví přátelé.

Fotit sport ho moc baví. Je oficiálním fotoreportérem fotbalistů FK KD a florbalistů T.B.C. Králův Dvůr. Rozmanitost sportů, které zachycuje, je velká. Pořizuje ale i další různé fotoreportáže nejen pro naše Podbrdské ale i další noviny.

Nám všem, kteří jsme se na vernisáži sešli, bylo v příjemné atmosféře moc hezky. Jako bychom se tak nějak všichni už dávno znali. Zásluhu na tom jistě měla i hudební skupina Pokus, která všechny naladila na tu správnou sváteční atmosféru. Samozřejmě také sám autor fotografií, který nás jako vždy bavil svou výřečností a navíc vlastnoručně napekl výborné cukroví. K tomu mu ještě kamarádka nachystala slané dobroty, které se výborně hodily k podávanému šampaňskému. Celá akce by se ale neobešla bez sponzorů, proto velké poděkování patří právě jim.

Již se těšíme na slíbenou další výstavu, která by se měla konat v příštím roce.

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství