Pondělí, 19. únor 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Nové parkoviště u Nemocnice Hořovice

Nové parkoviště u Nemocnice HořoviceNové parkoviště splňuje nejnovější požadavky na bezbariérové užívání. Disponuje dvěma stovkami parkovacích míst. Jeho provoz vyřeší doposud složitou dopravní situaci v okolí nemocnice. Podle majitele hořovické nemocnice Sotiriose Zavalianise se celková výše investic k jeho vybudování pohybuje okolo 12 milionů. Nové parkoviště se nachází vedle nemocnice, naproti lékárně.

PN Berounsko Starý mlýn v Suchomastech byl plný zvířat i jejich milovníků
Led
26
2018
Starý mlýn v Suchomastech byl plný zvířat i jejich milovníků
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa Kolenská. Rok s rokem se sešel a členové ČSCH Suchomasty opět připravili tradiční zimní výstavu drobného zvířectva, protože, jak říká předseda organizace Jaroslav Peták, své příznivce nemohou zklamat.

 

S lednovou výstavou počítají jak posuzovatelé, tak i vystavovatelé, kteří sem přijíždějí i ze vzdálených míst mimo okres, tentokrát jich byl úctyhodný počet a to 64.

V horním podlaží budovy Starého mlýna bylo vystaveno přes 200 kusů králíků. Z toho jich byla tak polovina na prodej, takže pro mnoho návštěvníků to byla příležitost k založení chovu nebo k doplnění či obnově chovů. Ke koupi byl například nádherný Německý obrovitý strakáč, který dosahuje až 5 kg hmotnosti. Nejvíce bylo ale na prodej masných plemen, návštěvníci si odnášeli domů Velkého stříbřitého, Velkou činčilu, Novozélandského nebo Kalifornského.


 

Foto: Naďa Kolenská.

O patro níže v prostředním podlaží vrkalo cca 180 kusů holubů, na prodej jich bylo sice trochu méně, ale obdivovat tyto krasavce, jako například Páviky, které na výstavu dovezl Vojtěch Radvanský ze Z. Třebaně, kteří vynikají vějířovitě rozprostřeným ocasem, byl pěkný zážitek i pro přítomné děti. K vidění byl také King, nejtěžší plemeno holubů, které dosahuje hmotnosti kolem jednoho kilogramu a je spíše užitkovým plemenem a je i špatným letcem, vhodným pro voliérový chov.


 

Foto: Naďa Kolenská.

V povzdálí bylo ale slyšet již kejhání, kokrhání a jiné důvěrně známé zvuky, které vydává drůbež. Té je zde pokaždé vyhrazeno poslední, spodní podlaží. Ještě, že se najde dosti chovatelů, kteří mohou zejména dětem přiblížit, jak vypadá, husa, kachna i to, že vajíčka, která běžně vídají v supermarketech, snáší slepice.

Chovatelům patří poděkování, že výstavy pořádají s neutuchajícím elánem a oni zase děkují všem sponzorům, bez kterých by výstav nebylo.

Snad se chovatelství v naší zemi udrží co nejdéle rozrostou se pomalu i řady mladších chovatelů. Snad se najdou mladí, kteří dají přednost vypasenému trávníků před anglickým, no snad….

Text + foto: Naďa Kolenská.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství