Pondělí, 19. únor 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Nové parkoviště u Nemocnice Hořovice

Nové parkoviště u Nemocnice HořoviceNové parkoviště splňuje nejnovější požadavky na bezbariérové užívání. Disponuje dvěma stovkami parkovacích míst. Jeho provoz vyřeší doposud složitou dopravní situaci v okolí nemocnice. Podle majitele hořovické nemocnice Sotiriose Zavalianise se celková výše investic k jeho vybudování pohybuje okolo 12 milionů. Nové parkoviště se nachází vedle nemocnice, naproti lékárně.

PN Berounsko Hlavní cenu Trilobit 2018 dostal „Mečiar“
Led
17
2018
Hlavní cenu Trilobit 2018 dostal „Mečiar“
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Barbora Dušková   

Předávání cen moderovali Martin Myšička (vlevo) a Vasil Fridrich (vpravo), ocenění za film Bába z ledu převzali (zleva) Bohdan Sláma – režisér filmu Bába z ledu, Petr Oukropec - producent společnosti Negativ. Foto: Aleš Vlachovský.Český filmový a televizní svaz FITES v neděli 14. ledna ve večerních hodinách v Kulturním domě Plzeňka Beroun odměnil nejzdařilejší počiny filmové a televizní tvorby za uplynulý rok a vyhlásil vítěze cen TRILOBIT 2018.

 

Nejlepším filmem 31. ročníku ověnčeným HLAVNÍ CENOU TRILOBIT 2018 se stal dokument Mečiar režisérky Terezy Nvotové, o trojici CEN TRILOBIT 2018 se zasloužili tvůrci filmu Všechno bude fajn, Robin Kvapil a Pavel Šplíchal, protagonisté snímku Bába z ledu, Zuzana Kronerová a Pavel Nový, stejně jako autor dokumentu Jak odchází prezident, režisér Pavel Kačírek.

Pocty za celoživotní dílo se dostalo a CENU VLADISLAVA VANČURY převzal televizní a filmový producent Čestmír Kopecký. CENU FERDINANDA VAŇKA za přínos rozvoji občanské společnosti letos získala dvě filmová díla s jejich tvůrci – dokument Co dokáže lež Tomáše Kudrny a Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov režiséra Askolda Kurova a producenta Maxe Tuuly. Jako nejlepší počin podle literární předlohy byl nezávislou odbornou porotou vyhodnocen koprodukční film polské režisérky Agnieszky Holland, Přes kosti mrtvých.

ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY putovala do rukou filmové historičky a teoretičky Kateřiny Svatoňové za monografii Mezi-obrazy: Mediální praktiky kameramana Jaroslava Kučery a za výstavu Mezi-obrazy: Archiv kameramana Jaroslava Kučery.


 

Nechvalnou zcela zvláštní cenu ZLATÝ CITRÓN 2018 si vysloužil moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup, cenu za něj převzal jeho dvojník. Za porotu cenu předali Vladimír Just a Ivana Kačírková. Foto: Čeněk Folk.

O nechvalnou ZCELA ZVLÁŠTNÍ CENU – ZLATÝ CITRÓN 2018 se pak zasloužil moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup.

Dětská porota ze ZUŠ Beroun. Představila ji Mgr. Andrea Borovská, zástupkyně ředitelky, na snímku s mikrofonem. Fota: Milan Mošna.

Konečně dětská porota za nejzdařilejší snímek označila a CENU DĚTSKÉ POROTY – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK 2018 udělila režisérce filmu Pátá loď, Ivetě Grófové.

Předávání cen moderoval Martin Myšička a Vasil Fridrich, potřetí byly přítomny kamery České televize, která ceremoniál přenášela od 20.20 hodin na programu ČT art.

Pořadateli cen TRILOBIT 2018 jsou Český filmový a televizní svaz FITES, Městské kulturní centrum Beroun a město Beroun.

Barbora Dušková

 

 

trilo 8701,

Martin Myšička, Vasil Fridrich a herečka Tereza Nvotová.

trilo 8750

Dětská porota ze ZUŠ Beroun. Představila ji Mgr. Andrea Borovská, zástupkyně ředitelky, na snímku s mikrofonem.

Fota: Milan Mošna.

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 13:23
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství