Pondělí, 19. únor 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Nové parkoviště u Nemocnice Hořovice

Nové parkoviště u Nemocnice HořoviceNové parkoviště splňuje nejnovější požadavky na bezbariérové užívání. Disponuje dvěma stovkami parkovacích míst. Jeho provoz vyřeší doposud složitou dopravní situaci v okolí nemocnice. Podle majitele hořovické nemocnice Sotiriose Zavalianise se celková výše investic k jeho vybudování pohybuje okolo 12 milionů. Nové parkoviště se nachází vedle nemocnice, naproti lékárně.

PN Berounsko Izraelský velvyslanec navštívil berounské gymnázium
Led
15
2018
Izraelský velvyslanec navštívil berounské gymnázium
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Poledníková   

Foto: Ivan Hynek.Plný sál studentů berounského gymnázia přivítal ve čtvrtek 11. ledna významnou návštěvu, izraelského velvyslance Daniela Merona.

 

Tento významný diplomat představil studentům Izrael jako moderní, dynamicky se rozvíjející zemi, kam je možné cestovat, kde lze studovat a s níž i my chceme spolupracovat. Studenti mu položili řadu otázek – od osobních, jak se stal diplomatem, po praktické, kde mohu v Izraeli studovat a za jakých podmínek. Došlo i na otázky na české pivo nebo na vlastnosti Čechů, které pana velvyslance překvapily. Odpověď překvapila i nás – přesnost a dochvilnost… Celá diskuse probíhala samozřejmě v angličtině.

Na závěr hodinové besedy se Daniel Meron sešel se studenty, kteří se loni účastnili výměnného pobytu v izraelské Haifě a se skupinou těch, kteří se tam letos chystají. Byla to jedna z nejpříjemnějších zahraničních návštěv v berounském gymnáziu.

PhDr. Marie Poledníková

Gymnázium Joachima Barranda Beroun

Fota: Ivan Hynek.

Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2018 09:32
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství