Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN Berounsko Izraelský velvyslanec navštívil berounské gymnázium
Led
15
2018
Izraelský velvyslanec navštívil berounské gymnázium
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Poledníková   

Foto: Ivan Hynek.Plný sál studentů berounského gymnázia přivítal ve čtvrtek 11. ledna významnou návštěvu, izraelského velvyslance Daniela Merona.

 

Tento významný diplomat představil studentům Izrael jako moderní, dynamicky se rozvíjející zemi, kam je možné cestovat, kde lze studovat a s níž i my chceme spolupracovat. Studenti mu položili řadu otázek – od osobních, jak se stal diplomatem, po praktické, kde mohu v Izraeli studovat a za jakých podmínek. Došlo i na otázky na české pivo nebo na vlastnosti Čechů, které pana velvyslance překvapily. Odpověď překvapila i nás – přesnost a dochvilnost… Celá diskuse probíhala samozřejmě v angličtině.

Na závěr hodinové besedy se Daniel Meron sešel se studenty, kteří se loni účastnili výměnného pobytu v izraelské Haifě a se skupinou těch, kteří se tam letos chystají. Byla to jedna z nejpříjemnějších zahraničních návštěv v berounském gymnáziu.

PhDr. Marie Poledníková

Gymnázium Joachima Barranda Beroun

Fota: Ivan Hynek.

Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2018 09:32
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství