Úterý, 23. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Podbrdské noviny právě vyšly

PN 19Ve čtvrtek 18. října je na stáncích a v prodejnách nové vydání Podbrdských novin. A co v nich najdete?Volební výsledky v městech a obcích našeho podbrdského regionu včetně jmen kandidátů, kteří získali mandát zastupitelů. Velmi zajímavý je i článek s názvem Podpis prezidenta Masaryka. Jedná se o zcela unikátní článek, který nikdy nebyl publikován. Dále přinášíme rozhovor s nejmladší stand-up komičkou na Podbrdsku. Najdete v novém vydání Podbrdských novin spoustu fotoreportáží, např. od našeho výborného fotoreportéra Pavla Palusky. Své místo v Podbrdských novinách mají pozvánky na různé kulturní, společenské či sportovní akce, zejména však na množství oslav 100 let republiky. Marta ŠeVac

PN Berounsko Izraelský velvyslanec navštívil berounské gymnázium
Led
15
2018
Izraelský velvyslanec navštívil berounské gymnázium
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Poledníková   

Foto: Ivan Hynek.Plný sál studentů berounského gymnázia přivítal ve čtvrtek 11. ledna významnou návštěvu, izraelského velvyslance Daniela Merona.

 

Tento významný diplomat představil studentům Izrael jako moderní, dynamicky se rozvíjející zemi, kam je možné cestovat, kde lze studovat a s níž i my chceme spolupracovat. Studenti mu položili řadu otázek – od osobních, jak se stal diplomatem, po praktické, kde mohu v Izraeli studovat a za jakých podmínek. Došlo i na otázky na české pivo nebo na vlastnosti Čechů, které pana velvyslance překvapily. Odpověď překvapila i nás – přesnost a dochvilnost… Celá diskuse probíhala samozřejmě v angličtině.

Na závěr hodinové besedy se Daniel Meron sešel se studenty, kteří se loni účastnili výměnného pobytu v izraelské Haifě a se skupinou těch, kteří se tam letos chystají. Byla to jedna z nejpříjemnějších zahraničních návštěv v berounském gymnáziu.

PhDr. Marie Poledníková

Gymnázium Joachima Barranda Beroun

Fota: Ivan Hynek.

Aktualizováno Pátek, 19 Leden 2018 09:32
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství