Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 22/217
Pro
13
2017
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 22/217
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Pomník obětí 50. let na zdickém hřbitově. Foto: Libor Jonáš.17. listopad – den boje za svobodu a demokracii

V předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii položili zástupci města Zdice květiny k pomníku obětí 50. let na zdickém hřbitově. Mezi oběťmi vykonstruovaných politických procesů byli dva zdičtí rodáci - Karel Bacílek a Jiří Kodet. První z nich byl popraven jako 29letý 24. května 1949, život druhého byl násilně ukončen v 21 letech 21. října 1950. Květiny byly také položeny ke hrobu por. pěchoty Josefa Vrby, který zahynul na barikádě v Praze dne 10. května 1945.

 

Z činnosti mladých hasičů SDH Zdice

Kroužek mladých hasičů, který aktivně pracuje při SDH Zdice, se vydal o podzimních prázdninách na soustředění do rekreačního střediskaTišina, nacházející se nedaleko Kožlan. Kroužek pracuje celoročně pod vedením Radka Havrdy (vedoucí starších žáků a dorostenců), Marie Stejskalové (vedoucí mladších žáků) a Barbory Roztočilové (vedoucí přípravky). Hlavní náplní soustředění byl trénink požárního sportu, střelba ze vzduchovky, uzlování, první pomoc a znalosti topografie. Zpestřením programu byly míčové a vědomostní hry, nově byla zařazena drakiáda. Mladé zdické hasiče přijeli do Tišiny navštívit i hasiči ze SDH Kožlany a ukázali jim jejich hasičskou techniku. Na závěr soustředění si děti získané dovednosti vyzkoušely v branném závodě jednotlivců.

V závěru letošního roku čeká na mladé hasiče mikulášská nadílka, pečení vánočního cukroví a víkendové přespání v hasičárně s bohatým programem, jehož součástí je i návštěva aquaparku v Berouně.

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá bude mít besedu ve Zdicích

Městská knihovna Zdice zve na besedu se známou herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou, která se koná v pondělí 11. prosince od 17 hodin. Počet míst je omezen, rezervace míst je nutná. Kontakt: Městská knihovna - tel. 311 685 225, Společenský klub Zdice - tel. 311 685 186, 602 628 867.

Adventní setkání a rozsvícení vánočního stromu

Starosta města zve na Adventní setkání a rozsvícení vánočního stromu na pěší zóně, které je spojeno s bohatými vánočními trhy zdické ZŠ. Tradiční akce se uskuteční v neděli 3. prosince na pěší zóně od 14.30 hodin. V bohatém programu vystoupí Dětský sbor ZŠ Zdice, Zdický smíšený sbor, Školní kapela ZŠ Zdice, Dixieland band Zdice, kapela POKUS, Josef Stross, SAXTET. Velký vánoční strom se rozzáří v 17 hodin.

Pozvání na blues – swing – šanson

Milovníci těchto melodií jsou zváni do příjemného prostředí Městské knihovny Zdice, kde tyto melodie zazní ve čtvrtek 30. listopadu od 19 hodin. V pořadu „Písně, které mají duši“ účinkují: Petr Hřebík de Silber (zpěv) a Petr Nather (klávesy). – sm –

 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství