Pátek, 19. leden 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Hořovická malířka Blanka Járková vystavuje v Plzni

járkObrazy hořovické malířky Blanky Koutné Járkové můžete vidět v Plzni v Galerii Azyl, Veleslavínova 17.

B. Koutná Járková pochází ze Žebráka a nyní žije v Hořovicích, živí se jako kontrolorka v jedné firmě.

Pokud tedy budete mít cestu do Plzně, můžete navštívit tuto hezkou výstavu od úterý 6. února do soboty 3. března. Otevřeno: po – pá 8.00 – 23.00, so 18 – 01.00.

PN Berounsko STRUČNĚ ZE ZDIC PN 22/217
Pro
13
2017
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 22/217
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Pomník obětí 50. let na zdickém hřbitově. Foto: Libor Jonáš.17. listopad – den boje za svobodu a demokracii

V předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii položili zástupci města Zdice květiny k pomníku obětí 50. let na zdickém hřbitově. Mezi oběťmi vykonstruovaných politických procesů byli dva zdičtí rodáci - Karel Bacílek a Jiří Kodet. První z nich byl popraven jako 29letý 24. května 1949, život druhého byl násilně ukončen v 21 letech 21. října 1950. Květiny byly také položeny ke hrobu por. pěchoty Josefa Vrby, který zahynul na barikádě v Praze dne 10. května 1945.

 

Z činnosti mladých hasičů SDH Zdice

Kroužek mladých hasičů, který aktivně pracuje při SDH Zdice, se vydal o podzimních prázdninách na soustředění do rekreačního střediskaTišina, nacházející se nedaleko Kožlan. Kroužek pracuje celoročně pod vedením Radka Havrdy (vedoucí starších žáků a dorostenců), Marie Stejskalové (vedoucí mladších žáků) a Barbory Roztočilové (vedoucí přípravky). Hlavní náplní soustředění byl trénink požárního sportu, střelba ze vzduchovky, uzlování, první pomoc a znalosti topografie. Zpestřením programu byly míčové a vědomostní hry, nově byla zařazena drakiáda. Mladé zdické hasiče přijeli do Tišiny navštívit i hasiči ze SDH Kožlany a ukázali jim jejich hasičskou techniku. Na závěr soustředění si děti získané dovednosti vyzkoušely v branném závodě jednotlivců.

V závěru letošního roku čeká na mladé hasiče mikulášská nadílka, pečení vánočního cukroví a víkendové přespání v hasičárně s bohatým programem, jehož součástí je i návštěva aquaparku v Berouně.

Herečka a spisovatelka Ivanka Devátá bude mít besedu ve Zdicích

Městská knihovna Zdice zve na besedu se známou herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou, která se koná v pondělí 11. prosince od 17 hodin. Počet míst je omezen, rezervace míst je nutná. Kontakt: Městská knihovna - tel. 311 685 225, Společenský klub Zdice - tel. 311 685 186, 602 628 867.

Adventní setkání a rozsvícení vánočního stromu

Starosta města zve na Adventní setkání a rozsvícení vánočního stromu na pěší zóně, které je spojeno s bohatými vánočními trhy zdické ZŠ. Tradiční akce se uskuteční v neděli 3. prosince na pěší zóně od 14.30 hodin. V bohatém programu vystoupí Dětský sbor ZŠ Zdice, Zdický smíšený sbor, Školní kapela ZŠ Zdice, Dixieland band Zdice, kapela POKUS, Josef Stross, SAXTET. Velký vánoční strom se rozzáří v 17 hodin.

Pozvání na blues – swing – šanson

Milovníci těchto melodií jsou zváni do příjemného prostředí Městské knihovny Zdice, kde tyto melodie zazní ve čtvrtek 30. listopadu od 19 hodin. V pořadu „Písně, které mají duši“ účinkují: Petr Hřebík de Silber (zpěv) a Petr Nather (klávesy). – sm –

 

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství