Sobota, 19. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obce významně pomáhají ochráncům přírody

ilustrační foto

Činnost rokycanských ochránců přírody je velice pestrá a mnohostranná. Od ekologické výchovy přes výchovu mladé generace až po praktické aktivity v přírodě či záchranu volně žijících živočichů. Toto si uvědomuje nejen široká veřejnost, ale i celá řada městských a obecních úřadů, kteří se snaží ochráncům přírody pomáhat. Každoročně se na městské a obecní úřady ochránci přírody obracejí s dopisem o finanční pomoc a ani letošní rok není výjimkou. V brzké době odejde dopis s žádostí o podporu na všechny obce, městyse či města Berounska, Hořovicka a Rokycanska, tedy místa, kde rokycanští ochránci přírody zajišťují pomoc volně žijícím živočichům, kteří se dostanou do nesnází.

PN Berounsko Náš kraj 2017
Pro
12
2017
Náš kraj 2017
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

krajina1Do konce října probíhala soutěž Náš kraj 2017, kterou pro děti organizoval Dům dětí a mládeže Beroun, příspěvková organizace. Soutěž byla rozdělena do několika oblastí – výtvarná, fotografická a keramika. Zároveň šlo o to, zda se na práci podílela skupina dětí či jednotlivci. A tak děti naší školní družiny a klubu v ZŠ Beroun - Závodí se do soutěže zapojily a to ve výtvarné oblasti.

 

V pondělí 27. listopadu proběhla vernisáž této výstavy včetně slavnostního vyhodnocení. Vzhledem k tomu, že se jednalo o kraj, nejlepší práce z okresního kola postoupily do kola krajského. Tam se naše dílo nepodařilo prosadit, ale to vůbec nevadí. Po slavnostním zahájení výstavy ředitelkou DDM Beroun Mgr. Petrou Zavadilovou došlo k vyhodnocování. Nejprve byla vyhlášena okresní soutěž, ve které se v jednotlivcích na 3. místě umístila Danuška Rýdlová se svou Plzeňskou bránou.

V kategorii starších skupin se na 1. místě umístilo dílo našeho školního klubu, jež neslo název Erb města Beroun. Vítězové obdrželi drobné odměny a děti školního klubu krásnou hru. Po ukončení vyhlášení výsledků okresního kola proběhlo vyhodnocení krajské soutěže. Do krajského kola postoupili ti nejlepší z nejlepších. Zde se již jednalo o super práce, na které my, ve školní družině rozhodně nemáme. Avšak řídíme heslem, je lepší se zúčastnit, než nedělat nic.

Květa Hrbáčková

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství