Pondělí, 15. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

PN Berounsko Berouňáci uctili v Lánech památku TGM
říj
12
2017
Berouňáci uctili v Lánech památku TGM
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

V berounské delegaci se uctění památky TGM v Lánech zúčastnil také starosta Berouna Ivan Kůs (druhý zleva). Společné foto se zástupci Sokola.Právě 14. září uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Během dopoledne proběhla vzpomínková akce v Lánech, které se zúčastnily i děti ze základních škol z Berouna.

 

Také delegace dětí ZŠ Beroun- Závodí reprezentovaná školní družinou a klubem, odjela spolu s paní ředitelkou Mgr. Hanou Kozohorskou a paní vychovatelkou na pietní akt. Cestou ještě do autobusu přibyly děti z „Wágnerky“. Počasí nám nepřálo, bylo chladno a deštivo. Přijeli jsme o něco dříve, a tak jsme se zašli podívat na „Lánskou oboru“, kde chovají lamy a antilopy losí. Pak jsme navšítvili místní hřbitov, kde se nachází pomník T. G. Masaryka. Za naši školu se šli poklonit památce T. G. Masaryka Lukáš Hána, Bětka Langmajerová a Anežka Povolná. V deset hodin zahájila ceremoniál hudba, hradní stráž napochodovala na svá místa, čestná stráž stála u pomníčku Masaryka. Přítomná kapela hrála do pochodu slavnostní muziku a delegace přinášely na hrob kytice a věnce, aby uctili památku T. G. Masaryka. I my jsme za naši školu položili kytici. Po slavnostním aktu jsme ještě navštívili Muzeum Tomáše Garrigua Masaryka. Po prohlídce v muzeu proběhla beseda s představiteli Sokola i legionářů.

Akci pro nás připravil Český svaz bojovníků za svobodu, líbila se nám, přinesla nám mnoho dalších zajímavých informací. Děkujeme paní Aleně Mészárosové, která celou akci za Beroun připravila. Bylo nám velkou ctí, že jsme se mohli této významné události, kterou byla připomínka 80. výročí od úmrtí T. G. Masaryka účastnit.

Květa Hrbáčková

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 09:44
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství