Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Berounsko
čen
20
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Pohádkový Knihov se vydařil, o vystoupení účinkujících byl veliký zájem.

Pohádkový Knihov

Společenský klub Zdice uspořádal v sobotu 1. června v lesoparku Knihov odpoledne Den dětí. Za krásného počasí si vydařenou akci užilo cca 450 – 500 dětí. Nejdříve na ně čekaly na 5 stanovištích pohádkové soutěže, za splnění úkolů dostaly za odměnu zmrzlinu a látkové frisbee, které mohly pomalovat fixy na textil. Po soutěžích bylo připraveno tancování s písničkou, divadélko Dráček předvedlo veselou parafrázi známé pohádky Míček Flíček. Závěr sobotního odpoledne patřil společnému programu dětí a rodičů s námořnickou tématikou „Plnou parou vpřed!“. Děti mohly zdarma získat také balonky, veliký zájem měly o malování na obličej, ve výtvarné dílně DDM Beroun si vyrobily záložky do knihy. Nové auto Škoda Scala vystavila v lesoparku firma Drupol Zdice. Na dětské odpoledne se přišel podívat také starosta města Bc. Antonín Sklenář. Dětský den se uskutečnil za podpory Středočeského kraje.

 
čen
20
2019
Cesta za pohádkou – Alenka v říši divů
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

Cesta za pohádkou Děti školní družiny ZŠ Beroun – Závodí se vydaly v úterý 4. června, v rámci 9. týdne čtení dětem v rámci projektu „Celé Česko čte dětem“, na cestu za pohádkou s Alenka v říši divů. Tento Dětský den jsme oslavili v lesoparku Městská hora.

 
čen
16
2019
Dětský den v Králově Dvoře
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel PaluskaMěsto Králův Dvůr uspořádalo již tradičně Dětský den se skřítky. Děti při příchodu v neděli 2. června do areálu králodvorského zámku obdržely od pořadatele (kulturní komise města KD) kartičku, kde sbíraly obrázky za splněné úkoly na jednotlivých stanovištích. U dětí se těšilo oblibě stanoviště, kde získávaly malbu na obličej, ale bavilo je i skládání puzzlů, či chytání ryb. Na králodvorský dětský den bylo nádherné slunečné a teplé počasí, a tak děti rády využily králodvorskými dobrovolnými hasiči nainstalované rozstřikovadlo, které si užívaly plnými doušky a přitom předváděly neuvěřitelné kousky. Pavel Paluska.

 
čen
20
2019
Na pivních slavnostech v Nižboru
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel PaluskaNa pivních slavnostech v Nižboru měli návštěvníci možnost ochutnat několik desítek druhů piva. Byli tací pivaři, kteří na svoji značku nedají dopustit a pijí pouze ji, ale byli tu i ti, kteří přijeli zkoušet a ochutnali i jiné značky a druhy piva. Již počtvrté a zadarmo se sešlo díky slunečnému počasí v sobotu 18. května v Nižboru hodně lidí na pivních slavnostech a staročeském jarmarku. Zájemci se tam sjížděli, jak jen to bylo možné, protože místo vlaků jezdily kvůli výluce na železnici autobusy, velké množství lidí přijelo na kole nebo přišlo z Berouna po cyklostezce. Pavel Paluska.

 
Kvě
31
2019
Elektrokolem bezplatně v Berouně a okolí
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marta ŠeVac   

Místostarosta Dušan Tomčo si projel na elektrokole stanovenou trasu a zjistil, že se z bodu A do bodu B i té nejdelší části dá skutečně stihnout do 15 minut. Město Beroun jako první v republice přistoupilo k projektu sdílených elektrokol. V rámci projektu bude vyčleněno deset stanic, kde si bude možné půjčit jedno z celkového počtu 100 elektrokol, dopravit se na něm na stanovené trase do stanice, kde ho bude možné zanechat. 15 minut jízdy na elektrokole bude zdarma. Nyní probíhá zkouška projektu, který by měl být uveden do praxe někdy v průběhu podzimu. Radnice zapojením se do tohoto projektu chce dát občanům i jinou a také ekologickou alternativu dopravy než jsou auta či MHD.

Více o projektu přineseme v dalším vydání PN. Marta ŠeVac

 
« ZačátekPředchozí123456DalšíKonec »

Strana 1 z 6


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství