Pátek, 13. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Berounsko
Lis
12
2019
Ohlédnutí za karlštejnským vinobraním
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.O víkendu 28. a 29. září proběhlo na Karlštejně tradiční vinobraní. A tak průvod, ve kterém šly na tři stovky historicky oděných účastníků, se vydal od karlštejnské vinařské stanice až na nádvoří hradu. Všechny přítomné návštěvníky přivítal král Karel IV. se svou manželkou. Na letošním karlštejnském vinobraní panovalo velice příjemné slunečné počasí a to jak v sobotu, na svátek svatého Václava, tak i v neděli 29. září. Není divu, že se podél cesty, kudy kráčel průvod v dobových kostýmech, shromáždilo několik desítek tisíc návštěvníků. Pavel Paluska

 

 
Lis
12
2019
Plavání měst
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.Také letos se město Beroun zúčastnilo plavecké soutěže, která probíhala v městském plaveckém komplexu Tipsport Laguna a to ve středu 8. října. Mezi veřejností byl o plavání zájem. My jsme zastihli Karla Granáta (uprostřed), který měl 100 metrový úsek teprve před sebou. V celkovém součtu vše dopadlo pro Beroun velice příznivě, po loňské bronzové příčce totiž letos skončil na krásném stříbrném stupínku. Foto: Pavel Paluska.

 
Lis
08
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 20/2019
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm -   

Foto: Mgr. Jitka Kobrsková.101. výročí vzniku Československa

V pátek 25. října se uskutečnil od 13 hodin pietní akt k 101. výročí vzniku Československa. Z důvodu stavby nové budovy 2. stupně ZŠ, která probíhá v sousedství školní budovy 1. stupně, před kterými jsou umístěné pomníky obětem 1. a 2. světové války, se akce letos konala na místním hřbitově u pomníku obětem politických procesů 50. let. Pomník obětem nezákonných procesů byl odhalen na hřbitově 17. listopadu 2009. Mezi oběťmi vykonstruovaných procesů byli i zdičtí rodáci Karel Bacílek (1920 – 1949) a Jiří Kodet (1929 – 1950). Město si tak pietním aktem současně připomene i 30. výročí sametové revoluce z roku 1989, která vedla k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní.

 
Lis
08
2019
Tradiční pietní akt u hrobu Václava Talicha.
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Václav Šesták   

Foto: Pavel Paluska.Ještě před prvním koncertem mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun se v úterý 8. října uskutečnil na městském hřbitově v Berouně tradiční pietní akt u hrobu Václava Talicha. Úvodní slovo pronesl vnuk dirigenta Michal Dejmal. Památce slavného dirigenta se poklonili také starostka Soňa Chalupová, místostarosta Dušan Tomčo a předseda festivalového výboru Ivan Kůs. Smíšený pěvecký sbor Slavoš pod vedením Haiga Utidijana se postaral o důstojný hudební doprovod celého pietního aktu.

Foto: Pavel Paluska.

 
Lis
08
2019
Sochy a 90 let berounské nemocnice
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Lucie Menclová   

Zúčastnění sochaři dostali ocenění své práce od majitele nemocnice Ing. Sotiriose Zavalianise (uprostřed v bílé košili).  Foto: Václav Šesták.V neděli 13. října došlo v Rehabilitační nemocnici k dvojité oslavě. Slavnostní zakončení sochařského sympozia 2019, které zahájilo tento jedinečný den, se stalo vyvrcholením práce 11 sochařů, které od 24. července mohli návštěvníci parku pozorovat při jejich práci.

 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství