Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Berounsko
Led
24
2020
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 1/2020
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Návštěva starosty města Bc. Antonína Sklenáře a čestného občana Zdic faráře Josefa Jonáše seniory v Domově V Zahradách moc potěšila, stejně jako vystoupení dětí MŠ za hudebního doprovodu ředitelky MŠ Mgr. Venduly Grossové. Město nezapomíná na obyvatele Domova V Zahradách

V pátek 13. prosince navštívil starosta města Bc. Antonín Sklenář spolu s čestným občanem města panem farářem Josefem Jonášem, členkami komise Sboru pro občanské záležitosti a dětmi MŠ naše nejstarší spoluobčany v Domově V Zahradách. V kulturním programu pěkně zpívaly děti MŠ za hudebního doprovodu paní ředitelky MŠ Mgr. Venduly Grossové a hrou na varhany také potěšil seniory pan Josef Jonáš. Po programu předal pan starosta společně s dětmi a členkami komise SPOZ obyvatelům domova dárky věnované městem a všem popřál spokojeně prožité Vánoce a všechno dobré v novém roce.

 
Led
15
2020
Tříkrálové odpoledne v ZŠ Beroun-Závodí
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

třiber1První den po vánočních prázdninách, 6. ledna jsme se sešli opět ve škole a odpoledne ve školní družině. A věřte, že to nebylo jen tak ledajaké odpoledne. Vždyť i my již tradičně několik let si připomínáme Tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara a sledujeme jejich cestu do Betléma, aby se poklonili Ježíškovi a předali mu dary.

 
Lis
12
2019
Plavání měst
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.Také letos se město Beroun zúčastnilo plavecké soutěže, která probíhala v městském plaveckém komplexu Tipsport Laguna a to ve středu 8. října. Mezi veřejností byl o plavání zájem. My jsme zastihli Karla Granáta (uprostřed), který měl 100 metrový úsek teprve před sebou. V celkovém součtu vše dopadlo pro Beroun velice příznivě, po loňské bronzové příčce totiž letos skončil na krásném stříbrném stupínku. Foto: Pavel Paluska.

 
Lis
12
2019
Ohlédnutí za karlštejnským vinobraním
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.O víkendu 28. a 29. září proběhlo na Karlštejně tradiční vinobraní. A tak průvod, ve kterém šly na tři stovky historicky oděných účastníků, se vydal od karlštejnské vinařské stanice až na nádvoří hradu. Všechny přítomné návštěvníky přivítal král Karel IV. se svou manželkou. Na letošním karlštejnském vinobraní panovalo velice příjemné slunečné počasí a to jak v sobotu, na svátek svatého Václava, tak i v neděli 29. září. Není divu, že se podél cesty, kudy kráčel průvod v dobových kostýmech, shromáždilo několik desítek tisíc návštěvníků. Pavel Paluska

 

 
Lis
08
2019
Tradiční pietní akt u hrobu Václava Talicha.
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Václav Šesták   

Foto: Pavel Paluska.Ještě před prvním koncertem mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun se v úterý 8. října uskutečnil na městském hřbitově v Berouně tradiční pietní akt u hrobu Václava Talicha. Úvodní slovo pronesl vnuk dirigenta Michal Dejmal. Památce slavného dirigenta se poklonili také starostka Soňa Chalupová, místostarosta Dušan Tomčo a předseda festivalového výboru Ivan Kůs. Smíšený pěvecký sbor Slavoš pod vedením Haiga Utidijana se postaral o důstojný hudební doprovod celého pietního aktu.

Foto: Pavel Paluska.

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství