Neděle, 19. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN Berounsko
Srp
06
2018
Minuta pro Zemi
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

DSCN1923Tato aktivita nemá nikdy ani vítěze ani poražené. Měla by se však stát samozřejmostí pro všechny, kteří chtějí pomoc naší přírodě. A věřte, že by se toho našlo mnoho. Tento projekt vzal za srdce již několik let i děti školní družiny v Základní škole Beroun - Závodí, které si plně uvědomují, že je potřeba s naším životním prostředím něco dělat, že je třeba přírodu milovat a starat se o ni. Vždyť i my jsme její součástí.

 
čen
26
2018
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 12/2018
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm –   

Nejmenší fotbalisté FK Olympie Zdice společně se svými trenéry na akci „Ukliďme Česko“.Ukliďme Česko

Akce „Ukliďme Česko“ byla o prvním dubnovém víkendu ve Zdicích, Černíně a Knížkovicích úspěšná. Nejvíce dobrovolníků přišlo v Knižkovicích, organizátorem byl Jiří Vajner. Uklidili hlavně starou skládku mezi Zdicemi a Knížkovicemi. Ve Zdicích uklízeli mladí fotbalisté pod vedením Jiřího Kulhánka v lesíku na Samohelce, další dobrovolníci vyčistili přírodu u garáží pod vodojemem a v lesoparku Knihov. V Černíně se zaměřili na úklid hřiště a parčíku u autobusové zahrádky. V průběhu dubna pomohli jednotlivě i další občané Zdic. Celkem se podařilo sebrat cca 4 tuny odpadu. Město zajistilo pro účastníky akce rukavice, pytle a zajistilo svoz nasbíraného odpadu. V závěru dubna se k akci připojila i škola a udělala ve městě velký úklid, při kterém žáci sebrali cca 1300 kg odpadu. Všem účastníkům akce „Ukliďme Česko“ patří velké poděkování starosty města Bc. Antonína Sklenáře.


 

 
čen
22
2018
Tradiční čaje v Králově Dvoře
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel PaluskaTradiční čaje v Králově Dvoře, které se uskutečnily v neděli 27. května, měly tak trošku netradičního hosta. Nebyl to tentokráte žádný host ze Šlágru či „dechovkář“, ale o to vzácnější folkař, kytarista, úžasný vypravěč, fotograf Pepa Fousek z Kladna. Návštěvníci byli velice spokojeni s výběrem a tak když Pepu Fouska jako hosta představoval senátor a místostarosta města Jiří Oberfalzer, diváci byly nadšeni. Koncert trval skoro dvě hodiny, a i poté se těžko loučil, protože návštěvníci neustále chtěli přídavek. Pepa Fousek odevzdal na králodvorských čajích publiku doopravdy vše, co ve svém repertoáru měl, a byl za to od nich náležitě odměněn. Diváci tleskaly, co jim síly stačily. Pavel Paluska

 
čen
22
2018
Odešel čestný občan Zdic, pan učitel Ivan Koula
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jana Smíšková   

Pan učitel Ivan Koula s úctou autorV pondělí 28. května 2018 se uzavřela životní pouť čestného občana Zdic, pana učitele Ivana Kouly. Letos v lednu oslavil krásné životní jubileum 95 let.

Aktualizováno Středa, 15 Srpen 2018 08:20
 
čen
20
2018
Zvířátka přišla za dětmi
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

super4Pondělí 18. června bylo prvňáčky a jejich kamarády třeťáky ze ZŠ Beroun – Závodí dnem o zvířátkách a o jejich životě. Zavítala k nám paní Lucie Mužíková se svými pomocníky, aby nám pomohla zpestřit náš projekt „Zvířátka“.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství