Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN Berounsko
Dub
17
2018
Andersenovo odpoledne v ZŠ Beroun-Závodí
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

anders1Tradiční akce naší školní družiny i klubu navazuje na Andersenovu noc, která je určena především našim knihovnám. Naše akce se odehrává odpoledne a nese název Andersenovo odpoledne.

 
Dub
12
2018
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 7/2018
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: -sm-   

U příležitosti Dne učitelů byly ze zdické ZŠ oceněny (na snímku zleva): Ing. Jitka Sojková, Mgr. Monika Kindlová a vedoucí školní družiny paní Alena Podskalská. Foto: Libor Jonáš.Oslava Dne učitelů

Letošní setkání současných i bývalých pedagogů zdické školy u příležitosti Dne učitelů se konalo v restauraci U Zímů ve středu 28. března, tedy právě v den, kdy si připomínáme 426 let od narození J. A. Komenského, jednoho z největších pedagogů Evropy všech dob. Všechny přítomné přivítala ředitelka základní školy Mgr. Eva Fiřtová. Připomněla aktivity školy, které se staly od setkání v loňském roce. Uvedla také, že počet žáků zdejší školy se stále zvyšuje. Přibývají nejen žáci, ale i učitelé, v poslední době i asistenti, kteří pomáhají s vyučováním žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Paní ředitelka poděkovala pedagogům za jejich aktivní přístup a snahu stále se vzdělávat.

 
Dub
06
2018
Blázníš? No a!
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Daniela Hlavová   

Primární preventivní program „Blázníš? No a!“ také nechal studenty, aby „se vykáznili“. Foto: Archiv.Petra, Hanka, Lucie a Iva z organizace Lomikámen, která se stará o sociálně terapeutickou dílnu Jiná káva v Berouně, seznámily studenty druhého ročníku Gymnázia Václava Hraběte v Hořovicích s problematikou duševních nemocí.

 
Dub
10
2018
Febiofest přijíždí do Berouna
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Tereza Jiravová   

Archa světel a stínůPo úspěšné pražské části vyrazil Febiofest 26. března do regionů a má za sebou prozatím festivalové ozvěny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni, Chomutově, Děčíně, Jihlavě, Pardubicích, Kladně, Vsetíně, Mikulově a v Liberci. Ve čtvrtek 12. dubna dorazí i do Berouna. Tady se v kině Beroun mohou diváci těšit na výběr filmů z programové nabídky.

Aktualizováno Úterý, 24 Duben 2018 07:07
 
Bře
30
2018
Nejmladší čtenář berounské knihovny
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Iva Stluková   

Foto: Iva Stluková.Jmenuje se Honzík Bukovský, je mu 5 let a v minulém roce si u nás vypůjčil a s rodiči přečetl 210 knížek. Kdo to je? Čtenář roku berounské knihovny! Honzíka jsme ocenili 5. března poté, co jsme ho k nám pozvali i s celou mateřskou školkou Nižbor, do které dochází. V knihovně a před zraky svých kamarádů získal krásnou knížku, diplom a nějakou tu dobrůtku.

 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství