Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Berounsko
čec
29
2019
Pocta Miladě Horákové
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

Starostka Soňa Chalupová s místostarostou Michalem Mišinou Starostka Soňa Chalupová s místostarostou Michalem Mišinou umístili ve čtvrtek 27. června věnec na budovu radnice pod pamětní desku věnovanou obětem komunismu.

Právě toto datum je totiž spojeno s „Dnem památky obětí komunistického režimu“. Byl vyhlášen na památku Milady Horákové, Jana Buchala, Oldřicha Pecla a Záviše Kalandry, kteří byli popraveni po zinscenovaném politickém procesu komunistického režimu Československa 31. května – 8. června 1950. Oběšeni byli všichni na Pankráci dne 27. června 1950. Další čtyři obžalovaní dostali doživotí, ostatní čtyři tresty žaláře mezi 15 - 28 lety.

 
čec
29
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm –   

Poslední společná fotografie na rozloučenou bude připomínat žákům docházku do zdické školy. Na snímku 9. A s tř. učitelem Mgr. Miroslavem Holotinou a tř. učitelkou z 1. stupně Alenou Klatovskou

Slavnostní rozloučení s 9. třídami

Slavnostní rozloučení s vystupujícími žáky se konalo v závěrečný den školního roku v pátek 28. června v obřadní síni zdické radnice postupně pro 9. A a 9. B. Po proslovech místostarosty města Mgr. Přemysla Landy a ředitelky školy Mgr. Evy Fiřtové převzali vystupující žáci z rukou svých třídních učitelů Mgr. Miroslava Holotiny (9. A) a Mgr. Radka Hampla (9. B) krásné pamětní listy, od Města Zdice dostali na památku upomínkové předměty. Všichni se poté podepsali do pamětní knihy.

9. B s tř. učitelem Mgr. Radkem Hamplem.  Fota: Marcela Andrlíková.

Aktualizováno Pondělí, 29 Červenec 2019 16:21
 
čen
25
2019
Kemp Na Hrázi v Berouně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Město Beroun   

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

Aktualizováno Středa, 03 Červenec 2019 10:30
 
čec
15
2019
Soutěž mladých hasičů v Bavoryni
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa KolenskáV Bavoryni na hřišti se sešli v sobotu 29. června mladí hasiči ze Zdic a Bavoryně, aby změřili své síly v požárním sportu, útoku a štafetě. Pro všechny bylo připraveno i zázemí s občerstvením.

Fandit jim přišli i rodinní příslušníci. Naproti tomu pomocnou ruku při plnění soutěžních disciplín jim podávali starosta Bavoryně Jan Nedvěd, Radek Frűhauf - náčelník, ten dokonce vyrobil pro děti dřevěný domeček, který po zapálení soutěžící hasili, ale také Bohumír Zíka nebo Eva Villagomez Dlouhá, ale i jiní, kterých jména žel neznám.

 
čen
20
2019
STRUČNĚ ZE ZDIC
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: – sm –   

Pohádkový Knihov se vydařil, o vystoupení účinkujících byl veliký zájem.

Pohádkový Knihov

Společenský klub Zdice uspořádal v sobotu 1. června v lesoparku Knihov odpoledne Den dětí. Za krásného počasí si vydařenou akci užilo cca 450 – 500 dětí. Nejdříve na ně čekaly na 5 stanovištích pohádkové soutěže, za splnění úkolů dostaly za odměnu zmrzlinu a látkové frisbee, které mohly pomalovat fixy na textil. Po soutěžích bylo připraveno tancování s písničkou, divadélko Dráček předvedlo veselou parafrázi známé pohádky Míček Flíček. Závěr sobotního odpoledne patřil společnému programu dětí a rodičů s námořnickou tématikou „Plnou parou vpřed!“. Děti mohly zdarma získat také balonky, veliký zájem měly o malování na obličej, ve výtvarné dílně DDM Beroun si vyrobily záložky do knihy. Nové auto Škoda Scala vystavila v lesoparku firma Drupol Zdice. Na dětské odpoledne se přišel podívat také starosta města Bc. Antonín Sklenář. Dětský den se uskutečnil za podpory Středočeského kraje.

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství