Sobota, 04. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Berounsko
čen
29
2020
Mareš vyprodal letní kino v Berouně
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Alena Šustrová   

Foto: Alena Šustrová.Berounský rodák, dnes úspěšný moderátor Leoš Mareš, třikrát vyprodal berounské letní kino a předvedl tu neuvěřitelnou show Staré pecky - návrat domů.

Už vstup na scénu (v červeném kožichu, samozřejmě) byl bombastický, efekty se nešetřilo ani v průběhu večera. Hosty byli vítězka letošní Super Star Barbora Piešová (které tu v pátek 26. června Leoš Mareš gratuloval s kyticí růží k jejím dvacátým narozeninám, jež právě ten večer slavila), kolegyně z rádia Evropa 2 moderátorka Katka Říhová a zpěváci Stanislav Hložek a Pavel Callta. Leoš Mareš dokázal hned na začátku publikum strhnout ke zpěvu i k tanci. Jeho energie je nejspíš nevyčerpatelná a tak není divu, že „pán v kožichu“ je stále v kurzu...

Alena Šustrová

 
čen
23
2020
STRUČNĚ ZE ZDIC PN 12/2020
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: - sm -   

Karel Bacílek se narodil 26. března 1920 ve Zdicích, byl popraven 24. května 1949.100 let od narození oběti komunistické zvůle Karla Bacílka

Ve vykonstruovaných politických procesech v 50. letech byli popraveni dva zdičtí rodáci – Karel Bacílek a Jiří Kodet. K uctění památky obětí politických procesů 50. let byl na zdickém hřbitově odhalen 17. 11. 2009 pomník.

Letos si připomínáme 100. výročí narození Karla Bacílka, jedné z prvních obětí komunistických represí z řad studentů. Od roku 1945 byl studentem Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Ve věku 29 let byl popraven dne 24. května 1949 v 5 hodin 30 minut. Spolu s dalšími dvěma spolužáky byl zatčen v prosinci roku 1948. Po brutálním výslechu se přiznal k vykonstruované trestné činnosti, účasti v ilegální skupině „Pravda vítězí“. Tato skupina byla vytvořena a řízena agentem Vojenského obranného zpravodajství pplk. v. v. Josefem Hruškou, jehož řídícím orgánem byl plk. Richard Myslík z Reicinova 5. oddělení hlavního štábu. Velice aktivního agenta provokatéra Hrušky se po vykonané práci rozhodli nadřízení zbavit, a tak byl rovněž odsouzen k absolutnímu trestu a popraven.

Celý článek...
 
čen
23
2020
Pěvecké kurzy a koncert v Litni
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Barbora Dušková   

Liteňský zámek. Foto: Jan Žirovnický.Zpěvné hlasy se po roce vrátí do Litně. Stane se tak v rámci 7. ročníku Pěveckých kurzů v Litni 2020, které nabídnou mladým nadějným pěvcům zázemí ke studiu i oddechu ve zdejším zámeckém areálu.

Letošní kurzy proběhnou ve dnech 22. – 27. srpna a budou soustředěny na výuku hlasové a dechové techniky pod dohledem přední mezzosopranistky Markéty Cukrové, která si ke spolupráci přizve pěvkyni a uznávanou pedagožku HAMU, Helenu Kaupovou. Korepetice se ujme klavírista Ahmad Jafar Hedar. Vyvrcholením kurzů bude ve čtvrtek 27. srpna oblíbený závěrečný koncert, který podle možností pozve posluchače do sálu historické Čechovny, nebo do zámeckého parku.

Celý článek...
 
čen
23
2020
Příměstské tábory s lesní školkou
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Beroun   

lesníLesní škola a školka Studánka v Trubské zve děti od 6 do 12 let na příměstské tábory:

Prázdniny se psem

13. 7. - 17. 7., denně od 8.00 do 16.30

Našim cílem je v dětech podpořit lásku k přírodě, k zvířatům, k pohybovým aktivitám a rozvíjení kreativity, zručnosti, odpovědnosti a týmové práce.

Na děti bude čekat setkání s živým psem, povídání, jak se o pejska starat, ukázka výcviku psů, seznámení s chováním psa a bezpečné chování ke psu.

Celý článek...
 
čen
19
2020
Mladí hasiči v Osově se opět sešli
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Marie Plecitá   

Foto: Jana Otčenášková.Mladí osovští hasiči se v době před pandemií pravidelně scházívali každý pátek odpoledne, buď ve škole, nebo v případě dobrého počasí u hasičské zbrojnice, kde trénovali přípravu na požární sport.

Od 15. března tato setkání nebyla do konce května možná, až v pátek 5. června se po dlouhé pauze uskutečnila první schůzka a bylo to příjemné a milé setkání. Připili jsme si na zdraví nás všech a na naše další setkání. Při této příležitosti bychom chtěli poděkovat paní Marii Vacurové za ušití roušek. Marie Plecitá

 

 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství