Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Berounsko
úno
11
2019
Berounka přilákala přes třicet zájemců o ptactvo
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Moulis   

Účastníci vycházky.Více než třicet ochránců přírody a dalších zájemců z nejrůznějších koutů České republiky o pozorování zimujícího ptactva se vydala v sobotu 9. února na tradiční zimní vycházku k řece Berounce. S železnou pravidelností se rokycanští ochránci přírody vydávají na tuto lokalitu, aby se zde kochali přítomností řady ptačích skvostů. I přes relativně příznivé počasí (zamrzlé okolní vodní plochy) nebyla řeka obsazena tak, jak bychom očekávali. Přesto akce patřila k těm výjimečným. Nejen krásným, slunečným počasím, přítomností nejrůznějších lidí i ze vzdálených míst republiky (Tábor, Prachatice, Praha), ale i pozorováním morčáka velkého, hohola severního či volavky bílé. Díky téměř jarnímu počasí jsme měli možnost pozorovat i řadu dalších druhů. Jmenujme např. káně, poštolku a samozřejmě i kormorány. Neméně zajímavé bylo i pozorování volavek popelavých či sýkorek, které svými hlasovými projevy vítaly jaro.

 
úno
09
2019
Ulice
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Slavnostního odhalení se pak rukou společnou chopili oba místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo (vpravo). V pořadí již třetí výstavu si mohou návštěvníci Berouna prohlížet na pouličních panelech. Tentokráte jsou k vidění obrazy berounských malířů, jak oni zachytili město Beroun.Pouliční vernisáž, která se uskutečnila v úterý 22. ledna hodinu po poledni, zahájila Jitka Soukupová, která přítomným kolemjdoucím přiblížila nejen téma výstavy, ale i jednotlivé malíře, kteří obrazy s berounskou tématikou namalovali.  Mezi prvními, kdo se neopomněl kouknout, cože na stálých venkovních panelech je nového, byly i děti, které právě šly kolem.

Foto: Pavel Paluska.

 
úno
08
2019
Starý mlýn v Suchomastech přivítal návštěvníky
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

Užít výstavu si přišla (zprava) rodina Novákových z Chodouně a Biňovcovi z Bykoše. Na návsi poletují husy a s hlasitým kejháním míří k rybníku či potoku. Ranní kokrhání kohouta a hejna slepic i s kuřaty poctivě prohrabují kde jaký kout na veřejném prostranství. Krávy i kozy se pasou na loukách opodál. Snad v každém stavení je králíkárna s pěknými ušáky, mezi tím vším si hrají děti. Zní to jako pohádka, a přece by se našli pamětníci, kteří si na tu dobu ještě vzpomenou.

 
úno
08
2019
Výstava berounských pábitelů
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel PaluskaV berounském muzeu Českého krasu vystavují od 18. ledna Tomáš Šmejkal a Daniel Kreissl. Je to první společná výstava berounských pábitelů, na které každý sám za sebe zobrazuje přírodu. Výtvarník T. Šmejkal tak činí prostřednictvím akvarelů a fotograf D. Kreissl komponovanou fotografií.

 
úno
08
2019
Prevence požární ochrany
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Jana Šopejstalová   

preve2Na 2. ZŠ v Berouně během školního roku probíhá celá řada preventivních programů. Seznamují žáky s možnými riziky, se kterými se v běžném životě setkávají a hlavně je učí předcházet nežádoucím jevům.

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství