Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Berounsko
čen
04
2020
V K. Dvoře opravují komunikaci Pod Hájem
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: kraluv-dvur   

V Králově Dvoře v ulici Pod Hájem probíhá oprava chodníku. Foto: Pavel Paluska.V květnu v Králově Dvoře začaly stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem. Vzniknou zde i nová parkovací stání podél bytových domů č.p. 301 a 304.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Králův Dvůr bude mít obchvat
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Králův Dvůr   

Druhá etapa obchvatuKrálův Dvůr se připravuje na rozjezd II. etapy obchvatu města. Ta zasáhne úsek mezi novým mostem Alexandra Hesse přes řeku Litavku po vlakové nádraží v Králově Dvoře a je spojena s odvodněním a osvětlením. Součástí stavby jsou i opěrné zdi navazující na most A. Hesse.

Celý článek...
 
Kvě
20
2020
Občané Berouna sami vysázeli trvalkový záhon
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Václav Kovář   

Václav Kovář Adam Voldán Michal Mišina Trvalky-pro-TalichovkuPéčí spolku Berounská zeleň a za přispění desítek místních občanů vznikl během tří dnů v Talichově ulici před místním gymnáziem komunitní trvalkový záhon s plochou více než 250 metrů čtverečních. Dobrovolníci z Berouna sem přinesli a pomohli zasadit osm set kusů suchomilných trvalek, které doplnily hlohovou alej, vysázenou už na podzim minulého roku.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Výlet do přírodní rezervace Koda v Českém krasu
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Naďa Kolenská   

koda rybník 7Národní přírodní rezervace Koda nás určitě upoutá svou rozmanitostí.

Pokud přijedete vlakem, mohli bychom se do ní vypravit ze železniční zastávky v Srbsku. Vydáme se po žluté, hned za přejezdem nás čeká poměrně prudké stoupání. Asi po kilometru dojdeme do lesa, ale ani tady se nevyhneme stoupání. Přijdeme ke Kodské studánce, která je svedena do kapličky a vytéká do rybníčka. Voda má stálou teplotu kolem 11oC, proto rybníček pod pramenem nikdy nezamrzá. Vývěr vody je přístupný po několika schůdcích v břehu rybníčku.

Celý článek...
 
Kvě
12
2020
Více zeleně v Berouně? Pomoci může každý!
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Václav Kovář   

Přípravné práce v Talichově ulici.Už rok se spolek Berounská zeleň snaží o výsadbu stromů a zakládání zelených ploch v našem městě. Cílem spolku je přitom co nejvíce zapojit do dění také místní obyvatele. Polovina května je velmi důležitá hned pro dvojici z aktuálních projektů.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství