Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Berounsko
Dub
11
2019
Dobrodružství cyklistiky
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Vlastimil Kerl   

Vernisáž výstavy dobrodružství cyklistikyUkázková jízda na vysokém kole, stylový hudební doprovod, prohlídka komentovaná autory výstavy a především podívaná na elegantní velocipedy, staré takřka jedno a půl století, to byla vernisáž nové výstavy Dobrodružství cyklistiky – éra vysokého kola v Čechách, která je od 14. března k vidění v Muzeu Českého krasu.

 
Dub
05
2019
Radní Středočeského kraje přijedou na Hořovicko
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Tlučhořová a H. Frintová   

Josef ŘihákVe čtvrtek 11. dubna se bude konat další z výjezdů radních do měst a obcí Středočeského kraje. Na Hořovicku tentokrát bude zastupovat krajské vedení radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk CSc. (ANO 2011) a radní pro oblast majetku a ICT MVDr. Josef Řihák.

Budou mít následující program:

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Duben 2019 06:46
 
Bře
29
2019
Masopustní průvod v Hostomicích
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Michal Šinágl   

Foto: Anděla KrubnerováJiž třetím rokem po sobě uspořádalo SDH Hostomice ve spolupráci s hostomickými baráčníky a za přispění města Hostomice v sobotu 2. března tradiční masopustní průvod.

 
Dub
03
2019
Festival Febiofest dorazí ve středu 3. dubna do Berouna
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Gábina Vágner   

Zraněná srdcePrvní aprílový den se vydal druhý největší filmový festival v republice na svou pouť po českých městech v rámci regionálních ozvěn Febiofestu. Ve středu 3. dubna dorazí také do Berouna, kde se v místním Městském kině bude promítat do 5. dubna hned 7 festivalových snímků, většinou v premiéře. Zahajovacím filmem berounského festivalu je romantické drama z poválečného Německa Zraněná srdce, které představí v hlavní roli Keiru Knightley. Film se natáčel i u nás, takže diváci mohou poznat Prahu, Rakovník, Ústí nad Labem, Slapy nebo Louny.

Aktualizováno Pátek, 05 Duben 2019 12:10
 
Bře
29
2019
Měsíc čtenářů v berounském knihkupectví
Informace z regionu - Berounsko
Napsal: Květa Hrbáčková   

březen1Celostátní akce „Březen – měsíc čtenářů“, která podporuje četbu, vznikla v roce 2009 a jejím organizátorem je Svaz knihovníků. Březen – měsíc čtenářů navazuje na Březen – měsíc knihy. Děti v naší školní družině v ZŠ Beroun – Závodí se seznamují s různými žánry knih, zaměřujeme se zejména na dětskou literaturu.

 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

Strana 1 z 5


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství